sertifikahemenbasvur

Facebook Reklamları

facebookreklamReklamlarınız Facebook'da görünür

Facebook Türkiye'de en hızlı büyüyen ve en fazla üyesi olan sosyal paylaşım ağıdır. Facebook sadece genç nüfusu değil, internete ilgi duyan kariyer sahibi insanları da kendi bünyesinde barındırıyor. Artık Facebook'da işletmenizin hedef kitlelerine yönelik reklam verebilirsiniz. Reklamlarınız seçtiğiniz hedef kitlenin profil sayfalarında görünebilir Yeni müşteriler edinirsiniz

Reklamlarınız dünyanın istediğiniz bölgesinde 24 saat çalışan pazarlama ve tanıtım elemanlarınız gibidir. Kullanıcıların satın alma işlemi yapmak veya sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmek için reklamınızı tıklaması yeterlidir. Her şey son derece basit!

 

Maliyetlerinizi siz belirlersiniz

Maliyetler konusunda endişeli misiniz? Merak etmeyin. Facebook, reklam harcamalarınız üzerinde tam kontrol sağlar. Minimum harcama gerekliliği veya zaman taahhüdü yoktur. Reklam için ödediğiniz tutarı siz belirlersiniz. Örneğin, reklamınıza 5 TL'lik bir günlük bütçe ve her tıklama için 0,10TL'lik bir maksimum maliyet belirleyebilirsiniz. Tıklama başı maliyetiniz reklam konumunuzu, günlük reklam bütçeniz reklamlarınızın yayında kalacağı süreyi belirler.

 

Hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz

Hedef kitlelerinizi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, eğitim durumları, medeni durumları ve politik görüşlerine göre istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Belirlediğiniz profillerdeki kullanıcıların reklamlarınızı görebilmesini ya da görememesini sağlayabilirsiniz. Yerel ve bölgesel hedefleme yapabilirsiniz

Reklamlarınızı sadece belirli bir ülkede, bölgede ve şehirdeki Facebook kullanıcılarını hedefleyecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede reklam bütçenizi hedef kitleniz için en verimli şekilde kullanırsınız.

 

Ölçülebilir değer

Ayrıca, tıklama başı maliyet seçeneğiyle reklamlarınız gösterildiği zaman değil, yalnızca tıklandığında ödeme yaparsınız. Tıklamalar IP kontrollüdür, aynı bilgisayardan 24 saat içinde yapılan tüm tıklamalar için sadece bir kere ödeme yaparsınız. Bu, bütçenizin sadece size yeni müşteri adayları kazanmak için kullanılacağı anlamına gelir.

 

Daha fazla denetim için kusursuz raporlama

Reklam oluşturabilir, ürününüz/hizmetinizle alakalı olan hedef kitleler belirleyebilirsiniz. İstediğiniz sonuçları alana kadar reklam metinlerinizi ve reklam görsellerinizi düzenleyip bütçenizi ve tekliflerinizi ayarlayabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi hesabınız üzerinden online olarak birkaç tıklama ile kolayca ayarlayabilirsiniz. Reklamlarınızı istediğiniz zaman kolayca durdurup/başlatabilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçları detaylı olarak raporlayabilir, reklam stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.